banner

Ahmet Musaoğlu Kimdir?

DSC_0188

Ahmet MUSAOĞLU, 1950 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Bölümü’nden, Jeoloji Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonra,  Mart 1976 tarihinde Ankara’da, “Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü”nde (MTA) memuriyet hayatına başladı. Daha sonra bu kurumun, “Trabzon  Bölge  Müdürlüğü”nde görev alan MUSAOĞLU, çeşitli projeleri “Kamp (Proje) Şefi” olarak  gerçekleştirdikten sonra, “Maden  Hakları ve Ruhsat  Servis Şefliği” ve “Araştırma Plan Koordinasyon Baş mühendisli’ görevlerini sürdürmüş, kendi talebi üzerine de, yürütmekte olduğu Başmühendislik görevinden ayrıldıktan sonra, bilahare de, 2002 Ocak ayı itibariyle memuriyet hayatına son vermiş, emekli olmuştur.

Geçmişinde “canlı yayın” radyo ve televizyon programcılığı da bulunan Araştırmacı Yazar MUSAOĞLU’nun; ulusal veya yerel gazetelerdeki “köşe yazarlığı” sırasında veya çeşitli dergilerde yayınlanmış farklı yazılarının yanında, “Tarihsel Bir Gerçek: Nuh (a.s.) Tufanı”;  “İnsanoğluna Biçilen Yazgı:  Uygarlığın Tarihi” ve “Kendiliğinden Oluşa İnanmak: Yaratılışın Altı Günü” isimli üç kitap eseri Vural Yayıncılık tarafından yayınmış bulunmaktadır.

Bunların yanısıra, “Ölüm Yeniden Doğuş için: Kıyamet” ve “Nuh’un Gemisi Avcıları: Nuh’un Gemisi Cudi”de isimli iki kitap çalışması da Okul/Gelenek Yayıncılık’tan yayınlanmış bulunmaktadır.

Yazarın; “İsasız Mehdisiz İslam Olmuyor mu” isimli eseri ise, Kim/Vadi Yayınları’ndan çıkmış bulunmaktadır.

Kitap olarak ayrıca da, bölgesel bir gazetede yazdıkları makale şeklindeki yazılarından oluşan “Osman ile Mozart: Hesap Lütfen” isimli kitabı, Sancak Yayıncılıktarafından yayınlanmış bulunmaktadır.

Son eseri “Nabucco Babil Yolculuğu Küresel Isınma Tuzağı” ise, Trabzon Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkmış bulunmaktadır.

Yazar’ın ayrıca da, yeryüzündeki ilk insan Hz.Adem ile Hz.Muhammed (Sav.) arasındaki baba-oğul ilişkisini kronolojik olarak da ortaya koyan “Peygamberler Şeceresi” isimli ‘tablo eseri’ ile, sözkonusu bu eserle uyumlu “Peygamberler (İnsanoğlunun) Tarihi” isimli bir başka ‘tablo eseri’ de yayınlanmış bulunmaktadır.

MUSAOĞLU’nun, bilimin din, dinin islam olduğu anlayışını ortaya koyduğu bütün eserleri, alanlarında “ilk’ ve ‘tek” olma özelliği taşıyor olmaktadır. Kıyamet konusunda pek çok eser yayımlanmış olsa da; “Ölüm Yeniden Doğuş için: Kıyamet” isimli eserinde,  400 küsur sayfa boyunca Kıyamet hadisesi, baştan sona neredeyse de kronolojik anlatılırken, her bir “bilim önermesi”ni, aynı konudaki “Kur’an Bildirisi”nin takip eder şeklindeki yazılışı ile de çok önemli bir ayrıcalık taşımaktar

Hâlen, kısa adı İLESAM olan, “Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği” Trabzon İl Temsilciliği görevini de yürütmekte olan Yazar, ‘Bilimsel Yaratılışçılık’ olarak tanımladığı çalışma alannındaki konuları veya sosyo-kültürel-siyasal hayatımıza ait görüşlerini, gazete yazarlığı veya yerel-bölgesel yayın yapan radyo-televizyon kuruluşlarında (zaman zaman) hazırladığı veya katıldığı programlar ile de okuyucusu veya dinleyicisi ile buluşturmaktadır.

 

Ayrıca da…

 

Ahmet Musaoğlu; bilimin “ALLAH’ın İLMİ” olduğunu bilip savunan; İslamın ilahiyat olmadığını, genel bilim dallarını bilmeyen ilahiyatçıların (genel) İslamı konuşamayacağını da iddia eden; ülkemizde yazar ve okunacak kitap ve de profesörler bol olmasına rağmen ‘gerçek bilimadamı’ pek olmadığını savunan; ‘bilimsel aklı’ ile düşünen/yazan; şu bu adına değil, İslam adına taraf olan; Elmalı meali ve Mehmet Akif Ersoy okunmasını şiddetle tavsiye eden; hacınızı, hocanızı, siyasetçinizi de “sorgulayın”  diyen de biri… 

Yorumlar

Yorum yok!

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli yerleri doldurun *